RU

НБУ зберіг облікову ставку, але готується до підвищення через прискорення інфляції

21.01.2021, 15:06
НБУ зберіг облікову ставку, але готується до підвищення через прискорення інфляції - Фото
Кирило Шевченко (Фото: пресслужба НБУ/Facebook)

Національний банк вп'яте поспіль зберіг облікову ставку на найнижчому рівні в історії – 6%. При цьому НБУ попередив про істотне прискорення інфляції в 2021 – до середини року темпи зростання цін можуть перевищити 8%, через що регулятор почне підвищувати ставку до 7%, заявив на брифінгу глава Нацбанку Кирило Шевченко.

"НБУ залишається відданим своїй зобов'язанням із досягнення мети щодо інфляції. Подальша монетарна політика буде спрямована на забезпечення балансу між реакцією на інфляційні ризики і підтримкою відновлення економіки", – сказав Шевченко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У Нацбанку очікують, що інфляція (індекс споживчих цін) на кінець року складе 7% порівняно з 5% в кінці 2020 року, тоді як у колишніх прогнозах регулятор закладав прискорення до 6,5%. У другому-третьому кварталі темпи зростання цін будуть стабільно перевищувати 8%, очікують у НБУ. До цільового діапазону регулятора (5%±1) інфляція повернеться не раніше початку 2022 року.

НБУ буде реагувати на прискорення інфляції підвищенням облікової ставки до 7%. Підвищення почнеться в кінці першого-початку другого кварталу і збережеться на такому рівні аж до середини 2023 року. Це дозволить знизити інфляцію до 5%, вважають у Нацбанку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини