RU

НБУ запізнився із зустрічним позовом до Коломойського на 4,3 млрд

09.01.2020, 17:03
НБУ запізнився із зустрічним позовом до Коломойського на 4,3 млрд - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Верховний Суд відмовився задовольнити касацію Національного банку України і залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, за якими НБУ повернуто його зустрічний позов до екс-власнику ПриватБанку Ігоря Коломойського про стягнення 4,26 млрд грн.

Як повідомляє Finbalance, первинний позов до НБУ подано екс-власником ПриватБанку. У ньому Коломойський оскаржував кредитні договори 2008-2015 років, укладені між Нацбанком і ПриватБанком (про рефінансування), а також договори поручительства за рефінансом.

Суди першої, апеляційної та касаційної інстанції відмовилися поновити строк для подачі Нацбанком зустрічного позову і відповідно повернули НБУ його зустрічну позовну заяву, в якій НБУ просив про стягнення з Коломойського 4,26 млрд грн (з яких 3,5 млрд грн - інфляційні втрати, а 760 млн грн - 3% річних).

24 грудня Верховний Суд залишив рішення судів попередніх інстанцій без змін. Разом із тим, Верховний Суд зазначив, що "повернення зустрічного позову в рамках цієї справи не є перешкодою в доступі до правосуддя, адже учасник справи не позбавляється можливості подачі такого позову як окремого на загальних підставах".

Читайте також: Обіцянки, капітал, три листи: як рятували гроші 20 млн українців три роки тому

  • У квітні 2019 Печерський райсуд скасував особисте поручительство Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку. Уряд, НБУ і ПриватБанк подали апеляції на ці рішення.
  • У серпні 2019 року у відповідь на позов Коломойського про визнання недійсним поручительства за кредитом рефінансування, НБУ подав позов про стягнення з нього 4,3 млрд грн.
  • Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження і почав розгляд справи про стягнення з Коломойського 4,86 ​​млрд грн на користь НБУ.
  • У Женеві НБУ також намагається стягнути з Коломойського заборгованість за кредитами рефінансу - ту, яка накопичилася з 2016 року.
  • Загальна заборгованість ПриватБанку за кредитами рефінансування, зобов'язання щодо погашення якої взяв на себе Коломойський, становить 9,2 млрд грн.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини