RU

НБУ загрожує банкам тотальним адмініструванням

27.11.2008, 14:23

НБУ обіцяє залучити АМКУ для регулювання ситуації на вітчизняному валютному ринку у випадку, якщо банки продовжать спекулювати доларом. Про це в інтерв'ю журналістам повідомив заступник голови ради НБУ Олександр Савченко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Савченко зазначив, що, як показує практика, адміністративний контроль на валютному ринку веде до дефіциту валюти, а дефіцит - до зростання курсу долара відносно гривні. "Якщо банки не зрозуміють і конкуренція не буде стимулювати їх до зниження курсу, а також, якщо банки будуть здійснювати спільні дії, ми будемо залучати АМКУ до регулювання цієї ситуації. А якщо це не спрацює, може бути впроваджено тотальне адміністрування", - додав він.

За словами О.Савченка, в Національному банку України розраховують, що ринкові заходи, які впроваджуються, подіять, і дефіцит на валютному ринку зникне, що сприятиме зниженню курсу долара.

Відповідаючи на питання журналістів, в чому буде перебувати тотальне адміністрування, О.Савченко зазначив: "НБУ, наприклад, може сам розподіляти валюту і під нашим контролем завозити наливку, що було застосовано під час "помаранчевої революції" в 2004 році".

Крім того, Нацбанк України розглядає можливість впровадження вимог до банків про обов'язковий продаж валюти, однак таке рішення впроваджується законом, і НБУ розраховує, що вдаватися до таких крайніх заходів не доведеться.

Нагадаємо, долар в Україні продовжує зростати. На 27 листопада НБУ встановив курс американської валюти на рівні 674,1800 грн. за $100.

Про курси валют >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини