НБУ за три дні витратив $200 млн на підтримку гривні

03.10.2019, 13:20
НБУ за три дні витратив $200 млн на підтримку гривні - Фото
Фото: Flickr/НБУ

Нацбанк на цьому тижні продав на міжбанку $200 млн через падіння гривні

Національний банк України на цьому тижні продав на міжбанку $200 млн для згладжування тимчасових коливань курсу. Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна в НБУ.

У Нацбанку додали, що, незважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку в цілому в окремі періоди протягом року курс гривні коливався в бік ослаблення. Така ситуація спостерігалася в березні, а потім у кінці травня-початку червня, після чого починався зворотний тренд.

"При режимі гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці та в світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги й відбувається зворотній тренд", - пояснив регулятор.

У центробанку підкреслили, що обсяг міжнародних резервів, який в останні місяці коливається в межах $21-22 млрд, є достатнім для згладжування поточних коливань на валютному ринку.

НБУ нагадав, що його роль на валютному ринку - згладжувати значні коливання (як в одну, так і в іншу сторону), які можуть бути шкідливими для економіки.

На тлі зміцнення гривні, за даними Нацбанку, регулятор поповнив міжнародні резерви на $930 млн, викуповуючи валюту на міжбанку. З початку року чиста купівля валюти склала близько $3,7 млрд, що майже в 1,4 рази більше, ніж за 2017-2018 роки.

Можливості для збільшення покупки в НБУ зв'язали зі стійким припливом грошей від нерезидентів у гривневий держборг і рекордним зростанням врожайності зернових в Україні.

При цьому регулятор підкреслив, що його валютні інтервенції не протидіяли ринковим тенденціям.

  • За даними НБУ, портфель ОВДП до 26 липня у власності іноземних інвесторів досяг 97 млрд грн.
  • 1 жовтня Мінфін залучив до бюджету від розміщення ОВДП 77,2 млн грн.
  • 3 жовтня у Нацбанку офіційний курс долара піднявся до 24,85 грн, хоча ще 26 вересня був на рівні початку 2016 року - 24,12 грн.

Читайте також: На зліт: долар подорожчав на гривню за три дні. Що відбувається і де закінчується?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами