НБУ вводить в обіг нову 200-гривневу банкноту: фото

25.02.2020, 11:53
НБУ вводить в обіг нову 200-гривневу банкноту: фото - Фото
Фото: прес-служба НБУ

Національний банк України (НБУ) 25 лютого ввів в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень, які поступово замінять купюри старого зразка. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Перша партія з 5 млн банкнот вже розподілена між підрозділами Нацбанку в регіонах.

Розраховуватися одночасно як старими, так і новими 200-гривневими купюрами можна необмежений період часу, відзначили в НБУ. При цьому громадяни можуть поміняти банкноти зразка 2007 року на нові в банках.

На оновленій "двохсотці" збережені основні зображення - портрет Лесі Українки, будівля в'їзної вежі Луцького замку. Її розмір не змінився - 75x148 мм, переважаючий колір - світло-рожевий.

При цьому посилено захист кількома новими сучасними елементами. Повертаючи банкноту в руках, можна перевірити оптично змінний елемент SPARK: він поступово буде змінювати колір від пурпурного до золотисто-зеленого. Ще один елемент захисту - "віконна" захисна стрічка з цифровим зображенням номіналу й графічним знаком гривні. Якщо міняти кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект - змінюється напрямок руху її фонового зображення.

Крім того, на банкноті поліпшена рельєфність елементів друку, в тому числі елемента для людей з вадами зору.

Змінено і вдосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист. Серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків і розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.

  • Нова купюра вводиться в рамках оптимізації банкнотно-монетного ряду гривні, яка почалася в 2014 році і має завершитися в середини 2020 року введенням в обіг монет номіналом 10 грн. В результаті номінальний ряд нацвалюти скоротиться до 12 шт. - шість номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 грн) і шість - банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 грн).
  • Монету номіналом 5 грн НБУ ввів в обіг в грудні 2019-го.
  • У жовтні 2019-го в оборот надійшла перша партія 1000-гривневих банкнот.

Читайте також: Прихована деномінація. Навіщо гривню переводять в метал

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ОлигархиРоттердам+: формула любви за 39 млрд грн. История от НАБУ, как спасали империю Ахметова