НБУ ввів до обігу нову монету номіналом 10 грн

03.06.2020, 10:13
НБУ ввів до обігу нову монету номіналом 10 грн - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

3 червня Національний банк України ввів до обігу монети номіналом 10 гривень. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Із сьогоднішнього дня оборотні 10-гривневі монети є дійсним платіжним засобом на території України... Вони поступово замінять у обороті банкноти номіналом 10 гривень", - йдеться в повідомленні.

У НБУ відзначають, що продовжують оптимізувати і оновлювати банкнотно-монетний ряд гривні. Завдяки чому нове покоління гривні стало надійним і захищеним, а готівкові розрахунки - зручнішими для громадян і дешевшими для держави. В результаті номінальний ряд гривні скоротиться до 12 номіналів: шість монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і шість банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень).

В НБУ нагадують, що термін обігу монет близько 20-25 років, тоді як банкнот номіналом 10 грн - в середньому один-два роки. Тому заміна банкнот низьких номіналів на монети дасть можливість скоротити витрати на виготовлення та обробку грошей, пояснюють у НБУ.

10-гривневі монети НБУ буде вводити поступово. В обігу з'явиться понад 5 млн монет, які вже розподілені між підрозділами Нацбанку в регіонах (Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Хмельницький). Розраховуватися можна буде і монетами, і банкнотами.

За даними Нацбанку, на 1 червня в обігу перебувало понад 181 млн одиниць банкнот номіналом 10 грн. Вони залишаться платіжним засобом, але через деякий час у результаті природного зносу їх замінять монетами.

На реверсі 10-гривневої монети розміщений портрет українського гетьмана Івана Мазепи, який повторює його зображення на 10-гривневих купюрах. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зазначений номінал монети.

Нова обігова монета виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина і група) 10-гривнева монета істотно відрізняється від нових обігових монет номіналом 1, 2 і 5 грн. Зокрема, у неї є гурт зі спеціальним великим рифленням.

Читайте російською: НБУ ввел в обращение новую монету в 10 грн

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю