RU

НБУ ввів антикризові заходи на час січневого карантину

21.12.2020, 20:12
НБУ ввів антикризові заходи на час січневого карантину - Фото
Нацбанк України (Фото: depositphotos.com)

Національний банк прийняв антикризові заходи щодо підтримки банківського сектору та економіки на час посиленого карантину з 8 до 24 січня 2021 року. Про це повідомляється на сайті Національного банку.

В НБУ переконані, що це дозволить знизити регуляторне навантаження на банки та подбати про ті галузі економіки і позичальників, які найбільше постраждають від посилених карантинних заходів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

НБУ рекомендує банкам реструктуризувати кредити позичальників. Банкам дозволено не поширювати окремі ознаки дефолту за кредитами, що будуть реструктуризовані: до 30 квітня 2021 року (включно) для боржників – фізичних осіб; до 31 травня 2021 року (включно) – для боржників – юридичних осіб.

Реструктуризація має, з одного боку, пом'якшити вплив кризи на фінансовий стан позичальників, пишуть у НБУ, а з іншого – не створювати ризиків втрати банками капіталу. Реструктуризація не повинна погіршувати умови для позичальника і призводити до підвищення ефективної процентної ставки. Банки не повинні встановлювати комісію за реструктуризацію. Реструктуризацію рекомендується проводити дистанційно.

Також банкам дозволено: не посилювати клас позичальника з урахуванням інформації з кредитного реєстру – до 29 квітня 2021 року; не проводити переоцінку і перевірку стану заставного майна – до 30 березня 2021 року; не враховувати під час оцінки боржників-бюджетних установ виконання показників бюджету за 2020 і 2021 роки – до 4 січня 2023 року.

У частині реструктуризації заборгованості виробників "зеленої" електроенергії – дозволено не застосовувати окремі ознаки дефолту, якщо реструктуризації буде проведено до 30 квітня 2021 року (раніше – до 28 лютого).

У частині управління проблемними активами – має право визначити і встановити в стратегії управління проблемними активами цільовий рівень непрацюючих кредитів у 2021 році з урахуванням очікуваних економічних наслідків карантину й обмежень у короткостроковому періоді.

У частині розробки та подання банками планів відновлення діяльності дозволено: проводити стрес-тестування із застосуванням лише одного стрес-сценарію, що має передбачати тривалий негативний економічний ефект від пандемії; представити плани відновлення діяльності в тестовому режимі не пізніше 1 березня 2021 року; не включати в плани відновлення діяльності перелік критичних функцій.

Нацбанк повідомив, що продовжить дистанційний режим тестування керівників банку та кандидатів на керівні посади в форматі співбесіди з кандидатами шляхом відеоконференції.

Також банкам і небанківським фінустановам дозволено відправляти необхідні документи електронною поштою з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Постанова набирає чинності з 22 грудня 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини