RU

НБУ визнав Місто банк банкрутом

14.12.2020, 20:26
НБУ визнав Місто банк банкрутом - Фото
Нацбанк України (Фото: depositphotos.com)

Національний банк відніс АТ "Місто Банк" до категорії неплатоспроможних у зв'язку зі зменшенням нормативів капіталу банку. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Проблеми у банку з капіталом відбулися через втрату одного з основних активів – підприємства з переробки сої в Херсонській області, повідомляє НБУ. Балансова вартість об'єкта нерухомості склала понад 271 млн грн (майже 17% від усіх активів банку). В результаті втрати об'єкта капітал банку впав нижче нормативного рівня.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"З огляду на відсутність вжитих заходів для поліпшення стану банку і в зв'язку з тим, що діяльність АТ "Місто Банк" не відповідала вимогам банківського законодавства та нормативно-правових актів Національного банку, сьогодні правління НБУ прийняло рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних", – йдеться в повідомленні.

Віднесення банку до категорії неплатоспроможних ніяк не впливає сектор, оскільки частка фінустанови становить 0,1% від чистих активів платоспроможних банків, пише НБУ.

За даними центробанку 78% вкладників АТ "Місто Банк" (2 282 людини) отримають вклади в повному обсязі. Розмір їхніх внесків не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 000 грн. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам станом на 1 листопада 2020 року становить 307,8 млн грн (60% від загальної суми вкладів фізосіб).

За даними НБУ, контролером АТ "Місто Банк" є Іван Фурсін. Йому сукупно (прямо і побічно) належить 97,18% акцій банку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини