RU

НБУ визначив правила використання QR-кодів. Що дасть новий інструмент

03.06.2020, 14:15
НБУ визначив правила використання QR-кодів. Що дасть новий інструмент - Фото
Фото: Wilfried Pohnke/pixabay.com

Національний банк України затвердив єдині підходи до формування і використання QR-кодів для здійснення розрахунків (йдеться про кредитні перекази). Норми закріплено постановою НБУ №68 від 28 травня 2020 року.

Як пояснили в НБУ, мета цього рішення - надати ринку уніфікований інструмент для підвищення зручності розрахунків, що зможе вирішити проблему сумісності різних інфраструктур учасників ринку.

У Нацбанку вважають, що наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дозволить підвищити швидкість розрахунків і знизити операційні ризики. Єдині підходи забезпечують, у першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють із постачальниками послуг (зокрема державних, адміністративних і комунальних послуг).

Також, відзначають у НБУ, це допоможе широко використовувати QR-коди при оплаті товарів і послуг та здійснювати переказ коштів із рахунку на рахунок.

"По-перше, використовувати QR-код дуже зручно. Адже це майже до нуля знижує ймовірність помилки в реквізитах одержувача або призначення платежу. По-друге, платіж відбувається швидко і не вимагає додаткових дій від платника", - пояснив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олексій Шабан.

Крім зазначених переваг, використання QR-коду для здійснення кредитних переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів учасників розрахунків і як результат - зростання обсягів безготівкових розрахунків, вважають у Нацбанку.

У той же час Шабан зазначив, що формування і використання QR-кодів не є обов'язковим.

  • Згідно з дослідженням Fabrizio Ward для Visa, проведеним в Україні в січні 2020 року, 67% опитаних українців вважають, що біометрія - це швидше, ніж пароль, а 71% - що це простіше, ніж пароль.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини