НБУ виступив проти зниження комісії за безготівкові платежі

04.12.2020, 12:50
НБУ виступив проти зниження комісії за безготівкові платежі - Фото
Фото: depositphotos.com

Національний банк України вступає категорично проти введення державного регулювання розміру комісій за еквайрінг і інтерчейндж. Позицію Нацбанку озвучив заступник глави НБУ Олексій Шабан в ході круглого столу, присвяченому обговоренню законопроєктів №4178, повідомляє пресслужба НБУ на своїй Facebook сторінці.

У разі прийняття даного законопроєкту Нацбанк прогнозує припинення розвитку і, навіть, згортання мережі pos-терміналів, збільшення вартості обслуговування банківських рахунків і карток для населення і згортання програм лояльності.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Покриття мережі pos-терміналів в Україні майже в два рази нижче, ніж в Європі: всього близько 8 pos-терміналів на 1000 наявного населення. За умови різкого, неринкового зниження міжбанківських комісій, розвиток платіжної інфраструктури може зупинитися. Адже купівля і обслуговування терміналів в Україні відбувається за рахунок інтерчейнджу", – пояснив Шабан.

Різке зниження комісії також негативно відіб'ється на кінцевих споживачах послуг: зникнуть безкоштовні платіжні картки, собівартість створення яких банки компенсують за рахунок міжбанківської комісії, додав заступник голови НБУ.

На його думку, альтернативою різкого зниження вартості комісії може стати поступове зниження комісії банками і платіжними системами.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю