RU

НБУ, Visa і Mastercard схвалили зниження розмірів ставок комісії інтерчейндж

18.05.2021, 12:10
НБУ, Visa і Mastercard схвалили зниження розмірів ставок комісії інтерчейндж - Фото
Ілюстративне фото: Єлизавета Сергієнко/пресцентр НБУ

Національний банк України спільно з міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard працюватимуть над посиленням конкуренції на платіжному ринку України. Сторони підписали відповідний меморандум, повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що меморандум є відкритим для приєднання будь-якими іншими учасниками ринку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

"З огляду на стратегічну важливість для України подальшого розвитку безготівкової економіки і, зокрема, поширення безготівкових платежів, був узгоджений підхід до поступового зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій (інтерчейндж)", – зазначив заступник глави НБУ Олексій Шабан.

Досягнутий компроміс він вважає збалансованим і зваженим.

За словами Шабана, таке рішення сприятиме зниженню вартості безготівкових операцій та захисту інтересів українців-користувачів платіжних карток, а також – розвитку конкуренції та розширенню можливостей для появи на платіжному ринку нових інструментів безготівкових розрахунків.

Для цього компанії Visa і Mastercard звернулися в Антимонопольний комітет із заявою про надання дозволу на узгоджені дії. Після отримання такого дозволу вони розпочнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж, зокрема комісії мають становити:

з 01.07.2021 – не більше 1,20%;
з 01.07.2022 – не більше 1,00%;
з 01.07.2023 – не більше 0,90%.

"Ми сподіваємося на оперативний розгляд звернення Антимонопольним комітетом і позитивне рішення, яке дозволить знизити комісії інтерчейндж в Україні вже з липня цього року", – зазначила Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові.

"Компанія Visa в усьому світі підтримує ринковий підхід до регулювання комісії інтерчейндж. Ми впевнені, що саме еволюційне зниження ставки, яке передбачає меморандум, – найкраща запорука ефективного розвитку безготівкових платежів", – зазначила Віра Платонова, старший віцепрезидент, регіональний директор компанії Visa в Україна, Грузії, країнах СНД і Південно-Східної Європи.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини