RU

НБУ вирішив не змінювати облікову ставку

23.07.2020, 14:41
НБУ вирішив не змінювати облікову ставку - Фото
Кирило Шевченко (фото: прес-служба НБУ)

Національний банк зберіг облікову ставку в 6%. На цьому ж рівні НБУ має намір утримувати ставку до кінця 2020 року, в 2021-22 роках планується підвищення до 6,5%. Про це йдеться в релізі Нацбанку про черговий перегляд облікової ставки.

За словами голови НБУ  Кирила Шевченка, це дозволить стримувати інфляцію й одночасно знизити вартість кредитних ресурсів до однознакового рівня.

"Попередні зниження облікової ставки ще не повністю відбилися в вартості ресурсів на фінансових ринках. Банки продовжують знижувати відсотки за кредитами і депозитами. Втім, для закріплення ставок на однознаковому рівні учасники фінансових ринків повинні бути впевненими в послідовній економічній політиці і розумному балансі між стримуванням інфляції та монетарним стимулюванням", - заявив на брифінгу голова НБУ Кирило Шевченко.

За оцінкою НБУ, інфляція залишається низькою - 2,4% у червні, в липні темпи зростання цін дещо прискорилися, але вони як і раніше нижче цільового рівня, до якого прагне Нацбанк - 5±1%. Прогноз Нацбанку щодо інфляції на кінець року - 4,7%.

Регулятор погіршив прогноз падіння економіки в 2020 році з 5 до 6%. У наступні роки зростання відновиться - близько 4%, очікують у Нацбанку.

"Темпи відновлення економіки будуть стримуватися все ще пригніченим споживчим та інвестиційним попитом. Під час кризи громадяни суттєво знизили витрати на товари не першої необхідності, а бізнес призупинив реалізацію планів розвитку. Повільний вихід із кризи інших країн, включно з нашими торговими партнерами, також обмежує можливості прискорення відновлення економіки", - зазначив Шевченко.

  • На початку червня НБУ вдруге поспіль знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Це найнижчий рівень в історії незалежної України. При цьому регулятор оголосив про завершення циклу швидкого пом'якшення політики НБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини