RU

НБУ випустив монету, присвячену Патріарху Варфоломею І

20.10.2008, 11:06

Національний банк України з 20 жовтня увів в обіг пам'ятну ювілейну монету "На честь візиту в Україну Всесвітнього Патріарха Варфоломея І", випущену з нагоди 1020-ої річниці хрещення Київської Русі.

Як повідомляє прес-служба НБУ, пам'ятну монету номіналом 50 гривень виготовлено із срібла 999 проби, вагою в 0,5 кг і діаметром 85 мм. (якість виготовлення - "спеціальний анциркулейтед", гурт - гладкий з поглибленим позначенням метелу, його проби - Ag 999, маси в чистоті і логотипом Монетного двору), випущено в кількості до 1000 шт.

На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, під яким напис - "Україна", по колу - написи: "Національний банк України" (вгорі), "Пятдесят гривень" (внизу); в колі на фоні Дніпра і Лівого берега зображено пам'ятник Володимиру Великому, відкритий у Києві в 1853 році, зліва на стрічці - рік карбування монети 2008.

На реверсі монети в колі зображено Президента України Віктора Ющенка, який тримає вінок із засвіченою свічкою, полум'я якої імітує голограма, а також Всесвітній Патріарх Варфоломей І, по колу розміщений напис - "На честь візиту в Україну Всесвітнього Патріарха Варфоломея І".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини