НБУ відмовив бізнесмену з Білорусі у купівлі БТА Банку: названо причину

28.12.2020, 12:59
НБУ відмовив бізнесмену з Білорусі у купівлі БТА Банку: названо причину - Фото
БТА Банк (Фото: Googlemap)

Національний банк України відмовив громадянину Республіки Білорусь Миколі Вороб'ю в узгодженні придбання істотної участі розміром 100% статутного капіталу АТ "БТА Банк". Таке рішення прийнято 24 грудня, повідомляє пресслужба Нацбанку.

Причиною відмови в НБУ назвали "небездоганну репутацію заявника".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У Нацбанку відзначили, що 17 грудня 2020 року рішенням Ради ЄС № 2020/2130 Микола Воробей віднесений до переліку осіб, до яких застосовані персональні санкції.

"Відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку застосування санкцій до особи є підставою втрати ним бездоганної ділової репутації протягом терміну дії санкцій і трьох років після їхнього скасування", – сказано в повідомленні НБУ.

Також одна із підстав відмови – неподання достатніх документів та інформації для підтвердження відповідності фінансового стану заявника і джерел його власних коштів.

БТА Банк заснований у 1992 році. На початок 2020 року акціонером банку був казахський бізнесмен Кенес Ракішев, якому належить 100% статутного капіталу банку через БТА Банк Казахстан. За даними НБУ, на 1 січня 2020 року за розміром активів БТА Банк займав 71-е місце (385,6 млн грн) серед діючих 74 банків в Україні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю