RU

НБУ вдвічі збільшив е-ліміт на закордонні перекази

04.02.2021, 17:37
НБУ вдвічі збільшив е-ліміт на закордонні перекази - Фото
Фото: moerschy/pixabay.com

Національний банк України вдвічі збільшив е-ліміт для низки валютних операцій фізичних осіб із переказу коштів за кордон або на рахунки юридичних осіб-нерезидентів, відкриті в Україні – до 200 000 євро.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Як повідомляє пресслужба НБУ, серед таких операцій:

– здійснення інвестицій за кордон;
– розміщення коштів на власних закордонних рахунках;
– переказ коштів за договором страхування життя;
– надання позики нерезидентам.

"За оцінками Національного банку, це рішення в напрямку валютної лібералізації суттєво не вплине на функціонування валютного ринку України, серед іншого, з урахуванням того, що фізичні особи вже більше року мають можливість купувати безготівкову іноземну валюту без будь-яких зобов'язань і підстав. У 2020 році фізособи в межах e-ліміту перерахували за кордон близько 274 млн євро. Ця сума менше середньоденного обсягу торгів на міжбанківському валютному ринку", – зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

У НБУ наголосили, що позитивна ситуація на валютному ринку створює необхідні передумови для поступової лібералізації валютного регулювання, черговим кроком якої є підвищення відповідного е-ліміту.

Повне зняття електронної ліміту на здійснення фізичними особами інвестицій за кордон є одним із пріоритетів НБУ, передбачених Дорожньою картою валютної лібералізації, сказано в повідомленні регулятора.

Ці зміни затверджено постановою правління НБУ від 3 лютого 2021 №14 і набирають чинності з 5 лютого 2021 року.

  • Із 7 лютого 2019 року НБУ ввів е-ліміт на окремі валютні операції фізосіб із переказу ними коштів з України або на поточні рахунки нерезидентів – юросіб, відкриті в Україні, у розмірі 50 000 євро. З 18 грудня 2019 року НБУ збільшив річний е-ліміт на проведення фізичними особами окремих валютних операцій із 50 000 євро до 100 000 євро.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини