НБУ упростив кредитування малого бізнесу. Що зміниться

06.12.2019, 17:06
НБУ упростив кредитування малого бізнесу. Що зміниться - Фото
Фото: depositphotos.com

Правління Національного банку України (НБУ) підтвердило зміни в положенні №351, які зобов’язані використати умови кредитування банківських фізичних осіб-підприємців. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Нацбанку нагадали, що на початку року регулятор підвищив ліміт для портфельної оцінки кредитів юридичним особам - суб'єктам господарювання з 2 млн грн до 5 млн грн.

Прийняті зміни передбачають, що для оцінки фізосіб-підприємців банки також зможуть використовувати портфельний підхід.

Планується поширити це правило на всі кредити ФОПам до 5 млн грн. На практиці це означає, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Поки позичальники не допускають прострочень за своїми зобов'язаннями, надані їм кредити можна вважати якісними.

За такими кредитами банки будуть визначати мінімальний кредитний ризик.

У НБУ вважають, що спрощений підхід до оцінки кредитних ризиків фізосіб-підприємців також спростить формальні процедури кредитного адміністрування. В цілому це розширить можливості банків кредитувати МСБ і спростить підприємцям доступ до кредитних ресурсів.

Крім того, запроваджено окремий вид прийнятного для зменшення кредитного ризику забезпечення у вигляді права довірчої власності. Відповідні зміни визначені постановою № 147 від 5 грудня 2019 року. Вони набувають чинності 7 грудня 2019 року.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса