НБУ та ЄБРР підписали договір про валютний своп на $500 млн

07.05.2020, 17:28
НБУ та ЄБРР підписали договір про валютний своп на $500 млн - Фото
Гроші (фото: depositphotos.com)

У Нацбанку вважають, що валютні своп-операції з ЄБРР позитивно позначаться на кредитуванні бізнесу і на міжнародних резервах країни

Національний банк України (НБУ) та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписали договір про здійснення валютних операцій своп гривня/долар США в обсязі до $500 млн. Про це  повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У Нацбанку відзначають, що це дозволить посилити макрофінансову стабільність в Україні під час глобальної кризи, викликаної пандемією коронавірусу, а також збільшити підтримку реального сектора економіки.

"Операції своп із Національним банком відкривають ЄБРР доступ до гривневого ресурсу, котрий буде використано для кредитування українських підприємств, що зазнали втрат від пандемії і карантину", - йдеться в повідомленні.

У НБУ уточнюють, що гроші будуть спрямовані на підтримку ліквідності, поповнення оборотних коштів і торгове фінансування таких компаній, не піддаючи їх  валютному ризику.

При цьому в Нацбанку зазначають, що купівля валюти у ЄБРР на умовах своп сприятиме зростанню міжнародних резервів України.

Договір із ЄБРР укладено на два роки з можливістю пролонгації. Мінімальна сума траншу в рамках договору - $25 млн, а мінімальний термін траншу - до трьох місяців із можливістю ролловера.

Курсові параметри операцій своп будуть визначатися на базі диференціала ставок по гривні і доларах США. Вартість гривневих ресурсів буде визначатися на базі облікової ставки НБУ, а вартість доларових ресурсів - на базі ставки, прив'язаною до міжнародно визнаного індикатора грошового ринку SOFR.

Як відзначають у Нацбанку, перша операція своп відбудеться протягом наступних декількох тижнів.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Валютний своп - це комбінація двох протилежних конверсійних угод на однакову суму з різними датами валютування. Відповідно до свопу дата виконання ближчої угоди називається датою валютування, а дата виконання більш віддаленої за терміном зворотної угоди - датою закінчення свопу.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы