RU

НБУ спростив зняття готівки з карток у касах магазинів і ресторанів

18.05.2020, 13:00
НБУ спростив зняття готівки з карток у касах магазинів і ресторанів - Фото
Фото: depositphotos.com

З 1 серпня знімати готівку з банківських карток у касах магазинів і ресторанів стане простіше, повідомляє Національний банк (НБУ).

Регулятор відзначає, що удосконалив порядок цих операцій і їхнього обліку. Видавати готівку з карток зможуть тільки ті магазини та заклади, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зокрема, НБУ передбачив можливість застосування підприємствами електронних розрахункових документів і фіскальних звітних чеків поряд із паперовими. Ця норма прийнята відповідно до закону про РРО.

Крім того, Нацбанк розширив можливості суб'єктів господарювання щодо операцій з переказу готівки в національній валюті через фінансові установи, які отримали ліцензію НБУ на здійснення таких операцій. Ця норма запрацює з 1 липня 2020 року.

Всі перераховані зміни містяться у постанові правління НБУ від 7 травня 2020 №59 "Про затвердження змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні". Документ вступає в силу з 25 травня, через 10 днів після його офіційного опублікування.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • Обов'язкове введення РРО для фізосіб-підприємців відстрочили у зв'язку з введенням карантину. Введення РРО для валютно-обмінних операцій Нацбанк переніс на 1 серпня.
  • У січні 2019 року ПриватБанк почав тестування послуги зняття готівки з карток у касах мережі АЗС WOG.

Читайте російською: НБУ упростил снятие наличных с карт в кассах магазинов и ресторанов

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини