НБУ спростив видачу ліцензій на перекази в гривні

15.11.2019, 09:33
НБУ спростив видачу ліцензій на перекази в гривні - Фото
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

З 15 листопада Національний банк України спростив порядок видачі небанківським установам ліцензії на грошові перекази в національній валюті без відкриття рахунків.

Як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор скасував обов'язкове узгодження внутрішніх правил про переведення коштів.

"Відтепер в пакеті документів для отримання ліцензії замість внутрішніх правил про переведення коштів буде подаватися інформаційна довідка про умови і порядок надання небанківською установою послуг із переказу коштів у формі опитувальника за встановленим зразком", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку вважають, що така форма зрозуміліша й прозоріша для заявника. Крім того, на її підготовку та обробку буде потрібно менше часу.

Зразок такої довідки у формі опитувальника розміщений на сайті НБУ в розділі "Форми документів для отримання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків".

В НБУ уточнюють, що внутрішні правила переказу коштів стають документом виключно внутрішнього користування небанківської установи. Вони розробляються і затверджуються до початку надання послуг із переказу грошей.

Крім того, НБУ оновив вимоги до бізнес-плану, який подається небанківською установою до Нацбанку для отримання ліцензії.

Зміни затверджені постановою НБУ від 6 листопада №128, яка набирає чинності з 15 листопада.

  • У липні НБУ анонсував концептуальні зміни на ринку платежів і переказів. Тоді в Нацбанку оголосили, що мають намір гармонізувати з європейським національне платіжне законодавство відповідно до вимог Угоди про асоціацію з ЄС.
  • За даними НБУ, за січень-вересень обсяг грошових переказів в межах України досяг майже 140 млрд грн або $5,3 млрд в еквіваленті. У НБУ відзначають, що найпопулярніші системи переказів небанківських установ - 89% від загального обсягу.

Читайте російською: НБУ упростил выдачу лицензий на переводы в гривне

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса