RU

НБУ скасує всі обмеження на валютному ринку

26.11.2008, 12:58

НБУ скасує всі обмеження на валютному ринку

Нацбанк скасує всі обмеження на валютному ринку. Про це повідомив в інтерв'ю журналістам в середу заступник глави Національного банку України Анатолій Шаповалов.

"Сьогодні буде правління, яке скасує всі обмеження на валютному ринку: і комісію, і різницю між курсом купівлі і продажу, і обмеження офіційного курсу", - сказав А.Шаповалов, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, в жовтні центробанк значно активізував свої операції на міжбанківському ринку з метою стабілізації валютного ринку і курсової динаміки.

Введення ряду обмежень, передбачених Постановами НБУ N319 від 11 жовтня 2008 року і N328 від 16 жовтня 2008 року, Нацбанк пояснює "посилюванням світової фінансової кризи, а також необхідністю стабілізації вітчизняної фінансової системи і ринкових очікувань, збереженням загальної довіри до банківської системи, захистом інтересів вкладників та інших банківських кредиторів".

Крім того, як зазначають у Нацбанку, ці постанови було направлено на "виключення можливості безпідставної купівлі іноземної валюти суб'єктами господарювання і штучного виведення її за кордон".

"Також передбачається налагодити загальний попит на іноземну валюту і введення тимчасових обмежень на відхилення між курсами купівлі і продажу готівкової іноземної валюти і дострокове зняття коштів зі строкових банківських депозитів тощо. Водночас було встановлено нульову ставку резервування коштів за зовнішніми короткостроковими позиками українських банків, що дало змогу підвищити пропозицію інвалюти і знизити її відносний дефіцит на внутрішньому ринку", - йдеться у повідомленні НБУ.

Про ситуацію на валютному ринку>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини