НБУ рекомендував банкам знизити тарифи на дистанційні послуги

17.03.2020, 13:01
НБУ рекомендував банкам знизити тарифи на дистанційні послуги - Фото
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

У НБУ відзначають, що банківська система працює в звичайному режимі, а фінустанови повинні забезпечити безперебійне надання послуг всім клієнтам

Національний банк України розіслав лист з рекомендаціями банкам для мінімізації негативного впливу поширення коронавірусу на фінансову стабільність, банківську систему та економіку України. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

В НБУ підкреслюють, що банківська система працює і буде працювати в звичайному режимі, зокрема в регіонах, в яких сьогодні Верховна Рада введе надзвичайний стан.

Для підтримки стабільності НБУ рекомендує:

1. Забезпечити безперебійну роботу всіх дистанційних систем обслуговування і контакт-центрів.
2. Тимчасово знизити тарифи на дистанційні/безготівкові послуги для заохочення населення до їхнього використання.
3. Проводити роз'яснювальну роботу з клієнтами про переваги використання дистанційних сервісів і безготівкових платежів.
4. Для збереження здоров'я працівників банків і їхніх клієнтів передбачити за можливості дистанційну роботу персоналу; чіткий графік роботи банківських відділень з обов'язковими перервами протягом дня на дезінфекцію і провітрювання.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У Нацбанку відзначають, що фінансова система досить стійка, має запас капіталу і ліквідності і закликають не піддаватися вірусу паніки.

У той же час НБУ закликає населення дотримуватися рекомендацій ВООЗ та МОЗ і без необхідності не відвідувати банківські відділення, зокрема для зняття готівки з рахунків, платежів або обміну валют, та уникати користування готівкою, яка потенційно може бути носієм вірусу. В НБУ рекомендують за можливості залишатися вдома і користуватися послугами дистанційного банкінгу та безготівковими розрахунками.

  • Раніше повідомлялося, що в касах банків не вистачає валюти. НБУ радить купувати онлайн.
  • 16 березня НБУ продав $238 млн з резервів. Курс коливався в межах 26,55-26,70 грн за долар. Регулятор запевнив, що має достатній запас міцності, щоб стримувати паніку на валютному ринку через коронавірус і надалі.
  • Минулого тижня НБУ продав $981,6 млн євро для підтримки курсу гривні. На даний момент міжнародні резерви України перевищують $25 млрд (було $26,6 млрд на початок березня).

Читайте російською: НБУ рекомендовал банкам снизить тарифы на дистанционные услуги

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні