НБУ прокоментував ситуацію на валютному ринку

10.03.2020, 15:53
НБУ прокоментував ситуацію на валютному ринку - Фото
Національний банк України (Фото: прес-служба НБУ)

У Нацбанку впевнені, що ситуація під контролем і резервів для згладжування коливань курсу гривні достатньо

Ситуація на українському валютному ринку (міжбанківському та готівковому) опинилася під впливом психологічного чинника через поширення коронавірусу та підвищення турбулентності на світових фінансових і товарних ринках. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Нацбанку відзначають, що у регулятора достатньо резервів для згладжування коливань курсу гривні і він не допустить "розгойдування". Сьогодні міжнародні резерви України становлять $26,8 млрд, що є найвищим рівнем від листопада 2012 року.

Минулого тижня НБУ три дні виходив з інтервенціями з продажу валюти і продав $307 млн. Сьогодні, з огляду на високий попит на валюту на міжбанку в післясвяткові дні, який "підживлюється нервовими настроями учасників ринку", НБУ на 13:00 продав $250 млн.

При цьому в Нацбанку вважають, що на початок березня вплив коронавірусу на економіку України поки обмежений і нейтральний. На думку регулятора на це вказує:

1) зростання українського експорту;

2) деяке зниження цін на окремі товари українського експорту більш ніж компенсовано подальшим нарощуванням фізичних обсягів поставок за кордон;

3) ціни на імпорт знижуються швидше, ніж на експорт, особливо на енергоносії, що призводить до скорочення вартісних обсягів імпорту;

4) зменшення обсягу вкладень іноземних інвесторів у гривневі ОВДП протягом останніх тижнів не є значним.

У Нацбанку відзначають, що стежитимуть за ситуацією і при необхідності проводитимуть інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань.

У НБУ додають, що ситуація на грошово-кредитному ринку залишається стабільною, і в банківської системи досить високий рівень ліквідності. Гривнева ліквідність зараз становить близько 230 млрд грн, валютна - більше $8 млрд. Отже, у банків достатньо ресурсів для стабільної діяльності навіть в умовах погіршення настроїв населення і бізнесу під впливом негативних новин зі світових ринків.

"У той же час Національний банк готовий підтримати банківський ринок ліквідністю при необхідності", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Дуже чорний понеділок: світові ринки в рекордному падінні. Як це вдарить по Україні

  • 10 березня НБУ вийшов на міжбанківський ринок з інтервенціями. За перші 30 хвилин регулятор продав $150 млн.
  • Фондові ринки 9 березня обвалилися через розпад угоди ОПЕК+ (докладніше тут). Ф'ючерси на S&P 500 впали на максимально можливі за день 5%. Європейські індекси провалилися на 5-9%, японський фондовий індекс Nikkei втратив 5,1%. Австралійський S&P/ASX 200 впав на 7,3%. Для нього це було найгірше падіння з часів кризового 2008 року.
  • 9 березня подешевшали і ВВП-варранти України на 9,2% до 81,8% номіналу, а прибутковість єврооблігацій зросла на 1-1,1 процентний пункт (п.п.).
  • 10 березня Міністерство фінансів України скасувало аукціони з продажу ОВДП через нестабільність на світових фінансових ринках.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями