RU

НБУ прогнозує поступове відновлення економіки в третьому кварталі

22.09.2020, 15:11
НБУ прогнозує поступове відновлення економіки в третьому кварталі - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Національний банк України очікує на поступове відновлення економіки в III кварталі 2020 року. Про це повідомили в пресслужбі фінрегулятора.

За даними НБУ, відновленню економіки сприятимуть не лише м'які умови карантину, а й посилення зовнішнього попиту та активізація внутрішнього споживання.

"Однак економічну активність стримуватимуть збереження окремих обмежень в умовах адаптивного карантину, а також посилення ризиків подальшого зростання захворюваності на коронавірус", – зазначають у НБУ.

Також у регуляторі повідомили, що жорсткі карантинні обмеження і зниження попиту призвели до поглиблення падіння економіки в другому кварталі 2020 року.

"Як наслідок, реальний ВВП у другому кварталі в порівнянні з першим кварталом зменшився на 9,9% в сезонно скоригованому вираженні", – сказано в повідомленні.

Основним фактором поглиблення спаду ВВП стало скорочення внутрішнього попиту. Вагомим фактором також було падіння інвестицій.

Обсяги експорту товарів і послуг скоротилися (на 9% р/р). "Погіршення показників експорту було обумовлене спадом у сільському господарстві, слабким зовнішнім попитом, зокрема на чорні метали, й меншими обсягами транзиту газу, як і було передбачено угодою з  Газпромом. Водночас слабкий споживчий та інвестиційний попит зумовили стрімке скорочення імпорту (на 23,4% р/р), через що внесок чистого експорту в зміну ВВП був додатним (8,3 в.п.)", – зазначили в НБУ.

У розрізі видів діяльності у другому кварталі погіршилися показники діяльності практично всіх галузей економіки.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини