RU

НБУ прогнозує найнижчі в історії України відсотки за кредитами

24.06.2020, 14:06
НБУ прогнозує найнижчі в історії України відсотки за кредитами - Фото
Катерина Рожкова, перший заступник голови НБУ (Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ)

Національний банк до кінця року очікує найнижчі в історії України процентні ставки за кредитами за умови збереження макроекономічної стабільності та забезпечення прав кредиторів. Про це сьогодні повідомила перший заступник глави НБУ  Катерина Рожкова під час презентації звіту про фінансову стабільність.

За її словами, Україна вперше входить у зону одноцифрових відсоткових ставок. "Після зниження облікової ставки, ми бачимо, як більшість банків знижує процентні ставки за депозитами. І вже є одноцифрові процентні ставки за депозитами", - зазначила Рожкова.

Вона також додала, що в перспективі це призведе до зниження вартості кредитних ресурсів.

"Якщо збережеться макроекономічна стабільність, а права кредиторів буде забезпечено і посилено, то до кінця року ми очікуємо побачити найнижчі в історії України процентні ставки за кредитами", - підкреслила заступниця глави НБУ.

Рожкова підкреслила, що зниження ставки стало можливим завдяки уповільненню інфляції, стабільності валютного ринку, а також стабільній роботі банківського сектору.

  • Раніше в Нацбанку відзначали, що кредити дешевшають повільно через об'єктивні причини. За словами заступника голови НБУ Олега Чурія, економіка готова до процентних ставок нижче 10%, але й банки, і люди мають звикнути до цієї реальності.
  • 11 червня Нацбанк знизив облікову ставку до історичного мінімуму в 6%.
  • 29 травня регулятор запровадив новий інструмент для пожвавлення ринку кредитування - процентний своп із банками.

Читайте також: НБУ проаналізував вплив карантину: вклади в плюсі, кредити - ні

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини