RU

НБУ призупинив дію ліцензій низки страхових компаній: список

02.04.2021, 18:25
НБУ призупинив дію ліцензій низки страхових компаній: список - Фото
Ілюстративне фото: freepik.com

Національний банк України застосував до семи страхових компаній захід впливу у вигляді тимчасового призупинення всіх ліцензій. Таке рішення Комітет із питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 2 квітня.

Заходи впливу застосовані до: СК Афіна-Авто, СК Велс, СК Мега Поліс, СК Домінанта, СК Бізнес Страхування, СК Чесно-Страхування, СК Гермес.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Щодо цих страховиків НБУ на початку березня склав акти про правопорушення за неподання (неповне подання) звітності за 9 місяців 2020 року.

Станом на 2 квітня 2020 року страховики не подали в НБУ звітність за 9 місяців 2020 року, тобто порушення, зафіксовані раніше в актах, не усунуто.

Крім того, зазначили в НБУ, вказані страховики не подали звітність за перше півріччя 2020 (крім СК Велс) і 2020 року, тобто жодного разу не звітували перед Нацбанком.

У НБУ нагадали, що подання звітності – базове зобов'язання страховика.

Серед семи згаданих страховиків три компанії були порушниками обов'язкових нормативів платоспроможності і достатності капіталу на останню дату, на яку вони відзвітували.

Рішення про застосування заходів впливу набирає чинності 3 квітня 2021 року.

Страховики можуть до 5 травня 2021 року усунути порушення та подати НБУ звіт про їх усунення.

Регулятор зазначив, що частка названих семи компаній на ринку – несуттєва. В останні періоди, коли вони звітували, середній обсяг залучених ними страхових премій був 3-5 млн грн. Деякі компанії взагалі не здійснювали діяльність.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини