RU

НБУ пригрозив банкам санкціями за порушення правил обміну валют

07.10.2011, 21:05
НБУ пригрозив банкам санкціями за порушення правил обміну валют - Фото
58f5b7b7467ae511b03fc897f9d4d35d.jpg

НБУ пригрозив банкам санкціями за порушення правил обміну валют

Національний банк України пригрозив комерційним банкам санкціями за порушення правил валютообмінних операцій, які було зроблено суворішими з 23 вересня.

"За фактами порушення порядку організації і здійснення валютообмінних операцій на території України буде розглядатися питання про зупинення порушникам пункту письмового дозволу НБУ (генеральної ліцензії Нацбанку на здійснення валютних операцій) в частині проведення операцій з готівковою іноземною валютою", - йдеться в листі Нацбанку N28-211 / 4027-11798, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з цим документом, Нацбанк здійснює перевірки банків та небанківських фінансових установ: вже здійснені заміри виявили непоодинокі факти безпідставної відмови фізичним особам у проведенні валютообмінних операцій, встановлення банками додаткових умов, які не передбачені вимогами нормативно-правових актів НБУ, здійснення валютообмінних операцій без наявності необхідних документів або без оформлення відповідних квитанцій.

"НБУ попереджає про необхідність безумовного дотримання уповноваженими банками та небанківськими фінансовими установами вимог нормативно-правових актів Нацбанку", - підкреслюється в листі.

У листі НБУ також відзначається, що отримана в ході валютообмінних операцій інформація є банківською таємницею: банки зобов'язані забезпечити збереження банківської таємниці та дотримуватися встановлених правил її розкриття третім особам.

"З метою уникнення використання копій документів, що посвідчують особу, на підставі яких здійснювалися валютообмінні операції, і, враховуючи стурбованість клієнтів з цього приводу, рекомендуємо проставляти на копіях вищевказаних документів штамп пункту обміну валюти або каси банку (фінансової установи), через які здійснювалися валютообмінні операції ", - вказується в листі.

Нагадаємо, з 23 вересня купівля-продаж готівкової валюти в Україні в будь-яких кількостях здійснюється тільки за наявності документа, що підтверджує резидентність. При цьому банки зобов'язані брати копії цих документів. Експерти ринку пояснюють такі адміністративні заходи Нацбанку його прагненням уберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення.

Як повідомлялося, НБУ розглядає можливість спрощення режиму проведення готівкових валютообмінних операцій: рішення може бути оголошено вже в понеділок.

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини