НБУ посилив вимоги до кредитних посередників

16.01.2020, 17:45
НБУ посилив вимоги до кредитних посередників - Фото
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

Нацбанк поширив вимоги щодо захисту прав споживачів фінпослуг на кредитних посередників банків

З 19 січня Національний банк України посилює вимоги до кредитних посередників банків у сфері споживчого кредитування. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"Банки повинні враховувати законодавство про захист прав споживачів фінпослуг при встановленні посередницьких відносин у сфері споживчого кредитування з кредитними посередниками та укладенні відповідних договорів", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що для кредитних посередників та їх працівників встановлюється вимога щодо рівня знань законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг.

Крім того, банки повинні враховувати випадки порушення законодавства про захист прав при перевірці і визначенні ділової репутації кредитних посередників. Однією з підстав для визнання ділової репутації небездоганною є припинення діяльності кредитного посередника виключно в результаті його ліквідації.

Крім того, припинення діяльності фізособою-підприємцем - кредитним посередником буде служити підставою для виключення його з переліку кредитних посередників.

Зміни затверджені постановою НБУ від 15.01.2020 року №6 "Про внесення змін до Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності в сфері споживчого кредитування".

У НБУ нагадують, що у вересні 2019 року Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким Нацбанк отримав повноваження на захист прав споживачів фінансових послуг.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы