RU

НБУ пом'якшив карантин для готівки

23.04.2021, 20:26
НБУ пом'якшив карантин для готівки - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Національний банк України зменшує термін зберігання на карантині готівки, прийнятої від банків із обігу, з 14 до 5 днів. Таке рішення НБУ прийняв після рекомендацій Міністерства охорони здоров'я.

У Нацбанку зазначили, що ризик зараження людей через контакт із забрудненими поверхнями або предметами, зокрема готівкою, як правило, вважається низьким. Водночас п'ятиденний термін значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях (від декількох годин до трьох діб).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Ще на початку пандемії у 2020 році НБУ запровадив довгострокову витримку готівки на карантині, щоб убезпечити українців від поширення коронавірусу через готівку. Банкноти та монети, що надходять у НБУ з обігу, відразу відправляють в окреме сховище на карантин. Протягом року цей карантин тривав не менше 14 днів.

Відтепер термін перебування готівки в окремому сховищі на карантині скорочується до 5 днів.

Після п'ятиденного карантину буде здійснюватися автоматизована обробка банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин.

НБУ рекомендує користуватися онлайн-каналами банківського обслуговування, за необхідності здійснення розрахунків – робити їх безготівковим способом, а також платити за товари і послуги безконтактно.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні сповіщення є в системі  LIGA360. Не пропусти важливих нововведень.
  • За даними НБУ, за 2020 рік обсяг готівки в обігу виріс на третину або на 133,4 млрд грн. Станом на 1 січня 2021 року в обігу перебувало 558,5 млрд грн. Про причини –  тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини