RU

НБУ подумує над розширенням переліку документів при обміні валюти

05.10.2011, 05:20
НБУ подумує над розширенням переліку документів при обміні валюти - Фото
013bdd74347eda08aff524bff9f290b2.jpg

НБУ подумує над розширенням переліку документів при обміні валюти
Національний банк України планує розширити перелік документів, по яких можна буде купувати валюту. Про це повідомив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

Як передає Інтерфакс-Україна, водночас він зазначив, що для більш серйозних змін порядку купівлі-продажу готівкової валюти необхідно ухвалити закон про валютне регулювання.

Також Литвицький повідомив, що для того, щоб уникнути зловживань з ксерокопіями перших сторінок паспорта, зробленими при здійсненні громадянами валютообмінних операцій, на цих копіях повинна ставитися відмітка про здійснення операції. "На ксерокопію буде поставлена відмітка, що операція відбулася - тим самим буде забезпечена неможливість використання копії для проведення повторних операцій".

Він нагадав, що знята ксерокопія захищена законом про банківську таємницю, за порушення якої банки несуть кримінальну відповідальність.

Радник глави НБУ наголосив, що головною метою останніх дій регулятора в цій сфері є її приведення у відповідність з нормами чинного законодавства. "Ми хочемо показати приклад того, що законодавчі рішення не повинні ігноруватися", - сказав Литвицький.

Він додав, що ці дії також знаходяться в контексті посилення боротьби з корупцією і прагнення впроваджувати європейські принципи в боротьбі з відмиванням коштів, отриманих незаконним шляхом.

Крім того, Литвицький зазначив, що дії НБУ з надання більшої законності в проведенні обмінних операцій на готівковому ринку вже приносять певні результати, хоч адаптаційний період іще не закінчився. "Ми на проведенні інтервенції зекономили близько $0,5 млрд. Попит і пропозиція на готівковому ринку консолідуються на поточних рівнях - близько 8,04 грн/$1", - назвав плюси прийнятих заходів Литвицький.

За його словами, в разі відсутності цих заходів готівковий курс гривні, що тривалий час мав рівень спротиву 8 грн/$1, міг просісти істотніше під впливом ситуативних спекулятивних чинників. "В основі нашої політики прагнення відсікти по максимуму тіньову і спекулятивну направляючу. Ми отримали перші скромні результати", - наголосив радник глави НБУ.

Він зазначив, що золотовалютні резерви Національного банку залишаються на надійному рівні $35 млрд, який все ще перевищує показник на початок цього року. "У першій половині року ми зробили великі ін'єкції в економіку, коли купували валюту і утримували гривню від ситуативного зміцнення. Це було важливим чинником економічного розгону. Але вже тоді ми знали, що вітри міняються, і ці резерви нам будуть потрібні, щоб згладжувати коливання валюти", - сказав Литвицький.

За його словами, до кінця року валютно-резервна позиція НБУ може ще зміцнитися як за рахунок відновлення фінансування міжнародних фінансових організацій, надходження коштів від приватизації, збільшення аграрного експорту, так і за рахунок вигід, пов'язаних з правильною диверсифікацією валютних резервів.

Нагадаємо, з 23 вересня купівля-продаж готівкової валюти в Україні в будь-яких кількостях здійснюється тільки за наявності документа, який підтверджує резидентність. При цьому банки зобов'язані брати копії цих документів.

Експерти ринку пояснюють такі адміністративні посилення Нацбанку його прагненням уберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення.

Українці в серпні 2011 року купили у банків валюти на $824,2 млн. більше, ніж продали, тоді як в липні - на $865,4 млн. Загалом за вісім місяців цього року об'єм купівлі валюти перевищив обсяг її продажу на $7,83 млрд., тоді як за весь 2010 року - на $9,73 млрд.

Нацбанк після кризи 2008 року, що знецінив гривню по відношенню до долара на 37%, останні декілька років утримує курс на рівні близько 8 грн/$1.

Ринок валюти, банківських металів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини