RU

НБУ починає примусове стягнення 1,5 млрд грн із Жеваго

26.12.2019, 14:19
НБУ починає примусове стягнення 1,5 млрд грн із Жеваго - Фото
Костянтин Жеваго (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
доповнено

Національний банк починає примусове стягнення 1,5 млрд грн з екс-депутата Костянтина Жеваго, підозрюваного у відмиванні грошей і розкраданні 2,5 млрд грн банку Фінанси та Кредит. Відповідне рішення прийняв Київський апеляційний суд.

Як відзначили в прес-службі НБУ, Шевченківський райсуд Києва 1 жовтня задовольнив позов Нацбанку про стягнення з колишнього власника банку Фінанси та Кредит 1, 539 млрд грн в рахунок погашення заборгованості банку за раніше наданими кредитами рефінансування.

Жеваго намагався оскаржити рішення суду першої інстанції, але 13 грудня Київський апеляційний суд повернув без розгляду його апеляційну скаргу через несплату судового збору в визначені судом терміни. В результаті, рішення Шевченківського райсуду набрало чинності.

Повідомляється, що 26 грудня НБУ отримав виконавчі листи і звернувся в Державну виконавчу службу щодо примусового виконання рішення суду.

"На сьогоднішній день загальний обсяг заборгованості банку Фінанси та Кредит перед Національним банком за всіма кредитами рефінансування становить 6,6 млрд грн. Очікуємо, що частково ця заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Костянтина Жеваго як із фінансового поручителя за кредитами рефінансування, а також за рахунок звернення стягнення на майно підконтрольних йому компаній - майнових поручителів, до яких ми також подали близько 30 позовів до судів", - зазначив начальник відділу правового забезпечення та судового захисту Управління з роботи з проблемними активами НБУ Сергій Бойко.

Доповнено. Коментар прес-служби Костянтина Жеваго: "Сума кредитів рефінансування 1 млрд 450 млн грн без відсотків, 1 млрд 500 млн грн з відсотками була видана під тверді застави і додаткову особисту гарантію пана Жеваго. Всі ці кошти під наглядом куратора НБУ було видано вкладникам банку Фінанси і Кредит у сумі до 200 000 грн. Надання персональних гарантій зайвий раз підтверджує, що пан Жеваго до останнього намагався врятувати банк від введення тимчасової адміністрації і подальшої ліквідації. [...] Непрофесійні дії (керівництва НБУ, - ред.) призвели до суттєвого погіршення ситуації в банківському секторі в 2015-2017 рр. і значного гальмування розвитку економіки України в ті роки в цілому".

"Саме ці кредити рефінансування видавалися не тільки під особисті зобов'язання власників, зокрема, пана Жеваго, а в першу чергу під тверді застави. Небажання реалізувати ці застави за справедливою ринковою ціною, як це прийнято в цивілізованих країнах, говорить про упередженість уповноважених органів та осіб, чиї популістські звинувачення не підтверджені фактами і не відповідають дійсності", - зазначив юридичний консультант.

Читайте також: Чому Зеленському вигідно "приборкати" мільярдера Жеваго. Переклад статті Bloomberg

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини