RU

НБУ почав згортати антикризові монетарні заходи

17.06.2021, 16:36
НБУ почав згортати антикризові монетарні заходи - Фото
Кирило Шевченко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Національний банк України починає згортати екстрені заходи з підтримки банків, введені через коронакризу. Йдеться про довгострокове рефінансування і процентні свопи, повідомляє пресслужба регулятора.

Як пояснили в НБУ, ці механізми підтримали банківську систему і кредитування під час важкого періоду кризи і на початковому етапі економічного відновлення, але вони втрачають актуальність в умовах повернення економіки до стійкого зростання і стабілізації фінансових ринків.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

За оцінками НБУ, банківська система знаходиться в високоліквідному стані і може вже повертатися до основ, які діяли до коронакризи.

Водночас для мінімізації ризиків для фінансової системи і економіки, а також для більш ретельного аналізу функціонування банків у попередніх і нинішніх умовах, процес згортання антикризових заходів буде поступовим.

З 1 липня 2021 року граничні терміни кредитів довгострокового рефінансування скоротяться з 5 до 3 років. Також будуть обмежені обсяги аукціонів: з 1 липня – до 5 млрд грн, з 1 серпня – до 4 млрд грн, з 1 вересня – до 3 млрд грн.

Водночас періодичність аукціонів своп процентної ставки з 1 липня зменшиться з двох до одного разу на місяць, а гранична терміновість – з 5 до 3 років.

Нацбанк також змінить операційний дизайн монетарної політики. З 1 липня терміновість депозитних сертифікатів повернеться до докризового показника – з 7 до 14 днів.

При відсутності істотних шоків на фінансових ринках застосування довгострокового рефінансування і процентного свопу буде припинено з 1 жовтня 2021 року. 

Крім того, додатково у вересні буде розглядатися доцільність зниження терміновості з регулярних кредитів рефінансування.

"Банківська система пройшла коронакризу на відмінно. Неконвенційні заходи виконали свою роль у період кризи, водночас у нинішніх економічних умовах необхідності в їхньому подальшому використанні вже немає. Зараз зважене і своєчасне згортання антикризових інструментів не зробить негативного впливу на банки та економіку. У свою чергу це сприятиме підвищенню здатності Національного банку впливати на інфляційні процеси", – зазначив глава НБУ Кирило Шевченко.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні оповіщення є в системі LIGA360. Не пропусти важливих нововведень.

  • У березні 2020 року НБУ ввів довгострокові рефінансування строком до 5 років. Станом на 17 червня 2021 року банки залучили таких кредитів на 82,1 млрд грн. Також НБУ змінив терміновість інструментів з регулювання ліквідності. Двотижневі депозитні сертифікати були звужені до тижневих, а граничний термін короткострокових кредитів рефінансування збільшено з 14 до 90 днів. У липні 2020 року регулятор ввів операції своп процентної ставки. На 17 червня 2021 року відбулося 19 аукціонів, на яких НБУ уклав з банками угод на суму 18,4 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини