НБУ переніс терміни переобладнання відділень банків

21.12.2019, 17:55
НБУ переніс терміни переобладнання відділень банків - Фото
Національний банк України (Фото: прес-служба НБУ)

Нацбанк переніс на рік графік адаптації відділень банків до вимог щодо доступності для маломобільних груп населення

Національний банк переніс терміни приведення банківських приміщень у відповідність до вимог Положення про ліцензування банків.

Як повідомляє прес-служба НБУ, банки зобов'язані забезпечити доступність своїх відділень для маломобільних груп населення за таким графіком:

- до 1 січня 2021 року - мінімум 50% всіх приміщень у Києві та містах із населенням більше 300 000 чоловік і мінімум 30% всіх приміщень, розташованих в інших населених пунктах;

- до 1 січня 2022 року - всі приміщення в Києві та містах із населенням більше 300 000 чоловік і не менше 70% приміщень в інших населених пунктах;

- до 1 січня 2023 року - банки повинні забезпечити відповідність усіх приміщень.

У НБУ уточнюють, що графік було змінено з урахуванням потреби банків у додатковому часі для планування витрат і вирішення інших операційних проблем.

Зміни затверджені постановою НБУ від 16 грудня №152.

У Нацбанку також зазначають, до 30 червня 2020 року будуть прийняті рекомендацій. Вони будуть мати комплексний і системний характер і стосуватися не тільки фізичної, а й дистанційної доступності фінансових послуг для маломобільних груп населення.

"Такі комплексні зміни потребуватимуть додаткових інвестицій банків і певного часу для здійснення аналізу всіх своїх відділень і сайтів", - йдеться в повідомленні.

У НБУ нагадують, що у вересні Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким Нацбанк отримав повноваження на захист прав споживачів фінансових послуг. Закон почне діяти з січня 2020 року.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы