RU

НБУ оновив 14-річний рекорд щодо купівлі валюти

03.01.2020, 14:29
НБУ оновив 14-річний рекорд щодо купівлі валюти - Фото
Фото: depositphotos.com

У Національному банку України відзвітували про обсяги чистої купівлі валюти в 2019 році. Загальна сума становить $7,9 млрд. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відзначається, що цей показник є найвищим за останні 14 років і другим загалом в історії незалежної України. "Більше було тільки в 2005 році. Тоді чиста купівля валюти НБУ склала $10,5 млрд, з яких $4,3 млрд було фактично отримано від приватизації Криворіжсталі", - підкреслили в НБУ.

У Нацбанку показник порівняли з 2016-2018 роками, тоді він коливався в межах $1,3- $1,6 млрд, а в 2011-2015 роках НБУ навпаки тільки витрачав валюту з резервів для підтримки курсу гривні. "Істотне перевищення пропозиції валюти над попитом в минулому році обумовлено декількома факторами. Це, зокрема, зростання інтересу іноземних інвесторів до гривневих облігацій Уряду, залучення зовнішнього фінансування державними компаніями, а також нарощування експорту, перш за все за рахунок збільшення продуктивності і відповідно великих фізичних обсягів поставок товарів", - сказано в повідомленні.

У НБУ відзначили, що сприятлива ситуація на валютному ринку - це не випадковість, а наслідок реформ останніх років, відновлення макрофінансової стабільності та послідовної економічної політики.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини