RU

НБУ очолить "незалежний технократ". Зеленський зателефонував главі МВФ

15.07.2020, 10:02
НБУ очолить
Крісталіна Георгієва та Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою і запевнив її, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

"Це буде незалежний технократ, який буде продовжувати незалежний курс Нацбанку. Всі рішення я приймаю тільки в інтересах народу України", - підкреслив президент.

НБУ спільно з урядом повинні продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики, заявив Зеленський.

"Дискусії про діяльність Національного банку України повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність та незалежність регулятора", - вважає президент.

Він також зазначив, що основними критеріями вибору кандидатури є професіоналізм, чесність і бездоганна репутація.

Зеленський запевнив Георгієву в твердому бажанні України продовжувати співпрацю з МВФ і зазначив, що прийнятий закон про банківську діяльність - пряме свідчення цього прагнення.

Читайте також: Секрет Зеленського: прямо зараз президент обирає главу НБУ. Які прізвища на столі

У свою чергу директор-розпорядник МВФ закликала президента України зберегти незалежність НБУ, йдеться в заяві Георгієвої за результатами.

"Реформа НБУ і її результати за останні п'ять років є історією повного успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів і захищає фінансову систему", - зазначила Георгієва.

Це найважливіші передумови для інвестицій і зростання, додала вона.

Також глава МВФ підкреслила, що успішне очищення фінансового сектора країни, "зруйнованого шахрайством", також було досягнуте завдяки діям НБУ.

"Збереження незалежності НБУ відповідає інтересам України, і це також є вимогою поточної програми, яку підтримує МВФ. Я закликала Президента Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної і фінансової політики", - заявила директор-розпорядник МВФ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини