RU

НБУ не планує девальвувати гривню

04.09.2011, 16:15
НБУ не планує девальвувати гривню - Фото
74ed971aace570063294dfb27ec9812f.jpg

НБУ не планує девальвувати гривню
Національний банк України (НБУ) не має наміру ані девальвувати національну валюту стосовно долара, ані зміцнювати її. Тому перспективи валютного ринку - абсолютно стабільні. Про це в інтерв'ю тижневику ZN.UA заявив голова НБУ Сергій Арбузов.

"Девальвувати свою національну валюту відношенню до долара ми не збираємося, щоб не провокувати непотрібну паніку в населення. Це - чітка позиція Нацбанку по курсу, яку він не збирається змінювати", - заявив Арбузов.

Він також нагадав, що платіжний баланс України, від якого прямо залежить курс, урівноважений і залишається позитивним, тому стабільності гривні можуть загрожувати хіба що гіперінфляція і якісь надзвичайні катаклізми на світових ринках. "Тому сьогодні немає підстав як для значної ревальвації, так і для девальвації гривні. Що буде в наступному році - залежатиме від ситуації й прогнозів. Але нинішній рік - чітко позитивний. Тому різких коливань курсу не буде", - підкреслив він.

Разом з тим Арбузов нагадав, що не так давно мали місце спекулятивні атаки на курс. Тоді Нацбанк, щоб погасити спекулятивні хвилювання, змушений був втратити значний обсяг резервів. "Але ринок заспокоївся, побачивши, що регулятор зайняв чітку позицію і її витримав. Сьогодні ми пильно стежимо за тими, хто займається спекулятивними операціями, відслідковуємо цю ситуацію", - відзначив він.

Сергій Арбузов: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини