НБУ назвав причини уповільнення інфляції в 2019 році

Споживча інфляція уповільнилася з 9,8% у 2018 році до 4,1% в 2019 році. Як відзначають в Національному банку України, за підсумками минулого року досягнута середньострокова інфляційна ціль 5% ± 1 п.п.
При цьому регулятор визнає, що інфляція виявилася нижчою прогнозованої: в Інфляційних звітах протягом 2019 року Нацбанк прогнозував зростання цін на рівні 6,3% на кінець року.
В Нацбанку називають ключовим чинником істотного уповільнення зростання споживчих цін зміцнення обмінного курсу гривні. На нього впливав і високий інтерес інвесторів до гривневих фінансових інструментів, і загальне зростання продуктивності української економіки. На інфляцію також впливало зниження світових цін на енергоносії і розширення пропозиції продуктів харчування. У той же час поліпшувалися інфляційні очікування населення, фінансових аналітиків, бізнесу і банків.
Регулятор вважає, що всі ці фактори переважили вплив більш швидкого, ніж очікувалося, зростання споживчого попиту і заробітних плат.
У НБУ відзначають, що продовжать монетарну політику, спрямовану на підтримку інфляційної цілі на рівні 5% з допустимим діапазоном коливань ± 1 п.п.
"Низький рівень інфляції буде створювати умови для сталого економічного зростання, дедоларизації економіки та здешевлення кредитних ресурсів для бізнесу і населення", - упевнені в НБУ.
Читайте також: Мета НБУ досягнута - інфляція знизилася до 4,1%. Але якою ціною
- За даними Держстату, інфляція в 2019 році сповільнилася до 4,1%. Це лише на 0,1% вище нижнього діапазону цільового коридору НБУ - 5% +/- 1 п.п. На початку грудня НБУ прогнозував уповільнення інфляції до кінця року майже до 6%.
- 12 грудня Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5% і повідомив, що має намір переглянути свої інфляційні прогнози. Оновлений прогноз регулятор опублікує в кінці січня. Знизити облікову ставку регулятор може вже в понеділок, 13 січня.
Читайте російською: НБУ назвал причины замедления инфляции в 2019 году
Комментарі