RU

НБУ назвав причини уповільнення інфляції в 2019 році

11.01.2020, 10:59
НБУ назвав причини уповільнення інфляції в 2019 році - Фото
Правління Нацбанку (Фото: прес-служба НБУ)

Споживча інфляція уповільнилася з 9,8% у 2018 році до 4,1% в 2019 році. Як відзначають в Національному банку України, за підсумками минулого року досягнута середньострокова інфляційна ціль 5% ± 1 п.п.

При цьому регулятор визнає, що інфляція виявилася нижчою прогнозованої: в Інфляційних звітах протягом 2019 року Нацбанк прогнозував зростання цін на рівні 6,3% на кінець року.

В Нацбанку називають ключовим чинником істотного уповільнення зростання споживчих цін зміцнення обмінного курсу гривні. На нього впливав і високий інтерес інвесторів до гривневих фінансових інструментів, і загальне зростання продуктивності української економіки. На інфляцію також впливало зниження світових цін на енергоносії і розширення пропозиції продуктів харчування. У той же час поліпшувалися інфляційні очікування населення, фінансових аналітиків, бізнесу і банків.

Регулятор вважає, що всі ці фактори переважили вплив більш швидкого, ніж очікувалося, зростання споживчого попиту і заробітних плат.

У НБУ відзначають, що продовжать монетарну політику, спрямовану на підтримку інфляційної цілі на рівні 5% з допустимим діапазоном коливань ± 1 п.п.

"Низький рівень інфляції буде створювати умови для сталого економічного зростання, дедоларизації економіки та здешевлення кредитних ресурсів для бізнесу і населення", - упевнені в НБУ.

Читайте також: Мета НБУ досягнута - інфляція знизилася до 4,1%. Але якою ціною

Читайте російською: НБУ назвал причины замедления инфляции в 2019 году

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини