RU

НБУ може дозволити знімати гроші з карток в касах магазинів

18.11.2019, 12:14
НБУ може дозволити знімати гроші з карток в касах магазинів - Фото
Фото: depositphotos.com

Національний банк (НБУ) розробив постанову, якою дозволить власникам платіжних карток знімати з них готівку в касах магазинів і закладів харчування та послуг. Проект постанови знаходиться на етапі обговорення, повідомляє прес-служба регулятора.

Всі бажаючі можуть висловити пропозиції до документу до 15 грудня, після чого НБУ його затвердить.

"Таке рішення сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегмента і зростанню фінансової інклюзії громадян в цілому", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Знімати готівку можна буде тільки в тих магазинах і закладах, які використовують реєстратори розрахункових операцій (РРО). Відповідні норми також містить ухвалений Верховною Радою закон про застосування РРО, додають у НБУ.

Також Національний банк врегулює питання операцій із готівкою для подальшого переказу грошей суб'єктами господарювання, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги на підставі виданої НБУ ліцензії.

  • У січні ПриватБанк почав тестування подібної послуги: клієнти банку можуть зняти до 500 грн зі своєю платіжної картки в касах мережі автозаправних комплексів WOG. Купівля товару і оплата його карткою є обов'язковою умовою для отримання послуги зняття готівки.

Читайте російською: НБУ может разрешить снимать деньги с карт в кассах магазинов

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини