RU

НБУ дозволив банкам купувати валюту у населення через термінали

18.01.2021, 18:36
НБУ дозволив банкам купувати валюту у населення через термінали - Фото
Фото: depositphotos.com

Національний банк України дозволив банкам і небанківським фінансовим організаціям купувати валюту у населення за безготівкові гривні через термінали самообслуговування і затвердив порядок таких операцій. Про це  повідомляє пресслужба НБУ.

Зокрема, визначено, що після продажу валюти через термінали гривневі кошти зараховуватимуться на особисті поточні рахунки фізосіб.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Дозвіл НБУ прийнято в рамках програми валютної лібералізації, що включає скасування обмежень, які втратили свою актуальність.

Окрім дозволу купувати валюту через термінали, Нацбанк зняв заборону для юросіб на проведення операцій із продажу валюти на умовах "форвард". Раніше такі операції проводилися лише з метою хеджування ризиків зміни курсу за експортно-імпортними операціями, за кредитними договорами та для купівлі юрособами-нерезидентами облігацій внутрішньої позики.

Також НБУ скасував заборону на операції фізосіб із купівлі та продажу валюти за гривні в умовах "форвард", на операції купівлі-продажу валюти і банківських металів на умовах маржинальної торгівлі і на розрахунки в іноземній валюті під час купівлі державних цінних паперів, номінованих у валюті.

Ще одна скасована заборона – проведення банками операцій на умовах "своп" із фізособами-резидентами, якщо перша частина такої операції передбачає продаж клієнту іноземної валюти або банківських металів.

З метою сприяння використання цифрових аналогів паперових документів Нацбанк уточнив вимоги до переказу фізособами грошей за кордон у валюті й отримання валютних переказів. Тепер, для проведення таких операцій фізособи можуть використовувати цифрові паспорти в додатку Дія.

Зазначені зміни затверджено в постанові НБУ від 15 січня 2021 року і вони набрали чинності з 17 січня поточного року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини