RU

НБУ буде продовжувати політику зниження облікової ставки - голова Нацбанку

20.07.2020, 17:18
НБУ буде продовжувати політику зниження облікової ставки - голова Нацбанку - Фото
Кирило Шевченко (Фото: kirillshevchenko.com)

Національний банк України (НБУ) буде продовжувати політику зниження облікової ставки. Про це заявив глава НБУ Кирило Шевченко під час свого представлення на посаді голови Нацбанку президентом Володимиром Зеленським.

"НБУ повинен зберігати політику зниження облікової ставки, що в підсумку призведе до здешевлення кредитів для кінцевого споживача, кінцевого бенефіціара, позичальників банків", - підкреслив Шевченко.

Він зазначив, що зусилля НБУ повинні зосередитися на підтримці української економіки.

"На досягнення цієї мети повинні працювати інструменти і монетарної, і пруденційної політики НБУ. Ми як Національний банк повинні разом створити необхідні умови для розвитку кредитування реального сектору економіки", - підкреслив Шевченко.

Читайте також: Кирило Шевченко - новий голова НБУ від Зеленського. Хто він і як може змінитися Нацбанк

За словами голови НБУ, сьогодні одним із драйверів зростання кредитного портфеля є споживче кредитування, яке "для банків досить легкий інструмент, але не створює позитивного ефекту для економіки і населення".

"НБУ повинен допомогти збалансувати портфелі банків. З одного боку необхідно посилити роботу щодо зниження частки проблемних кредитів у банківській системі і поліпшення якості кредитних портфелів банків. З іншого боку - обмежити використання довгострокових цінних паперів, які банки купують, використовуючи вільну ліквідність, замість кредитування підприємств", - підкреслив новий голова НБУ.

Новий глава НБУ також відзначив, що центробанк повинен переглянути ефективність кредитних канікул.

"Ми повинні зробити дуже багато для того, щоб знизити тиск на банки. Наприклад, переглянути питання ефективності кредитних канікул. Адже в умовах зростання неплатежів за кредитами у банків зв'язані руки в частині більш активної видачі доступних кредитів. Ці кроки дозволять підприємствам реального сектору отримати кредитну підтримку", - вважає Шевченко.

Перед цим президент заявив, що НБУ повинен працювати на довгострокове економічне зростання в умовах стабільної гривні. Що сказав Зеленський, представляючи нового главу НБУ, читайте тут.

Читайте також: НБУ не буде колишнім. Як Кирило Шевченко змінюватиме Нацбанк і до чого це призведе

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини