НБУ анонсує зниження облікової ставки

21.10.2019, 13:09
НБУ анонсує зниження облікової ставки - Фото
Фото: Facebook Катерини Рожкової

Національний банк України планує знизити облікову ставку в найближчі роки більш ніж удвічі, до 8%. Про це заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час інтерв'ю на щорічних зборах Міжнародного валютного фонду, передає Reuters.

За її словами, банк має намір знизити облікову ставку з 16,5% до 9% до 2020 року. При цьому як швидко ключова ставка досягне рівня 8% "буде залежати як від внутрішніх, так і від зовнішніх ризиків".

Вона зазначила, що з квітня банк знизив ставку на 3,5 відсоткових пункти до 16,5%. "Ми маємо намір поступово знижувати ключову відсоткову ставку, оскільки, схоже, немає необхідності тримати її на поточному високому рівні, щоб знизити інфляцію до цільового рівня в 5%", - пояснила Рожкова.

При цьому вона сказала, що торгова війна між США і Китаєм впливає на економіку України, так само як і економіки всього світу. "У вересні світовий попит сповільнився через негативні очікування ... і українські експортери зіткнулися з погіршенням умов на світових товарних ринках", - сказала Рожкова.

З іншого боку, вона зазначила, що ціни на імпортовані енергоносії знаходяться на "відносно низькому рівні", а високі відсоткові ставки в Україні стали магнітом для іноземних інвесторів, які шукають більш високу прибутковість.

"Більш м'яка грошово-кредитна політика центральних банків розвинених країн стимулює інтерес інвесторів до українських активів", - сказала вона.

  • 24 жовтня НБУ проведе брифінг з приводу рівня облікової ставки.
  • Останній раз Нацбанк знизив ставку 5 вересня з 17% до 16,5%.
За допомогою облікової ставки НБУ впливає на інфляцію - чим вища ставка, тим дорожче коштує ресурс в нацвалюті (і кредити, і депозити). Це стимулює бізнес і населення накопичувати гроші, а не витрачати їх на споживання. Попит на товари скорочується, інфляція сповільнюється. Зворотний бік високої облікової ставки - кредитування, а значить і економічне зростання, скорочуються.

Читайте російською: НБУ анонсирует снижение учетной ставки

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса