RU

Названо причини пришвидшення інфляції

09.03.2010, 17:00

Пришвидшення інфляції в лютому 2010 року порівняно з минулим місяцем викликано сезонними і природними чинниками. Так кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ прокоментував дані Держкомстату за Індексом цін у лютому 2010 року експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

"У лютому відбулося певне пришвидшення зростання цін до січня, але якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого і позаминулого року, то у лютому 2010-го динаміка зростання цін була нижчою. Тому на сьогодні передумов для хвилювань немає", - вважає О.Жолудь.

За його словами, найбільше у лютому зросли ціни на продукти харчування, зокрема на цукор і овочі, і молочні продукти. "З одного боку тут є певна сезонність, з іншого - негативні природні чинники (сильні морози, - ред.), що призвело до загибелі частини урожаю овочів, який зберігається у домогосподарствах", - зазначив експерт.

Водночас О.Жолудь прогнозує, що у 2010-ому основним джерелом інфляції будуть не продукти харчування, а адміністративно-регульовані тарифи на товари і послуги, такі як газ, електроенергія, послуги житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, в Україні інфляція в лютому 2010 року щодо січня становила 1,9%, з початку року (до грудня 2009 року) - 3,7%.

Юрій ТАРАСОВСЬКИЙ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини