RU

Названо найкращу область України для ведення бізнесу: дослідження

01.02.2021, 14:00
Названо найкращу область України для ведення бізнесу: дослідження - Фото
Ілюстративне фото – depositphotos.com

Житомирську область було визнано найкомфортнішою для ведення бізнесу в Україні в 2020 році, набравши 356 з 600 можливих балів. Про це йдеться в дослідженні "Regional Doing Business" експертно-аналітичного центру Офіс ефективного регулювання (BRDO).

До ТОП-5 рейтингу також увійшли:

Чернігівська область (348 балів);

місто Київ (341 балів),

Рівненська область (340 балів);

Вінницька та Івано-Франківська області (розділили п'яте місце, 338 балів).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Найнеприйнятнішими для бізнесу визнані:

Київська та Луганська області (314 балів);

Харківська (313 балів);

Херсонська (310 балів);

Хмельницька (304 бали);

Миколаївська область (останнє місце, 303 бали).

Найбільше зростання за два роки в рейтингу показала Запорізька область (+10 позицій за рік). Найбільше падіння – Миколаївська (-11 позицій).

При складанні рейтингу враховувалися такі етапи ведення бізнесу: відкриття бізнесу, плата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, отримання дозволів на будівництво та електронні сервіси.

Головним критерієм оцінювання були гроші і час, які підприємець витрачає при проходженні цих етапів, а також кількість візитів до органів влади.

"Навіть у лідера рейтингу (Житомира, – ред.) є істотні прогалини, які потрібно надолужити. Житомир отримав вкрай низький результат за показником "електронні сервіси" на відміну від низки обласних центрів, які опинилися в кінці списку", – заявив керівник проєктів BRDO Вадим Загарій.

Рейтинг "Regional Doing Business" від BRDO розробляють з 2017 року. Він ґрунтується на адаптованій методології Світового банку. Дослідження базується на опитуванні 1754 анкет респондентів з 25 обласних центрів та Києва. В цьому році методологія була оновлена, що могло вплинути на динаміку деяких областей порівняно в 2018 роком.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини