НАЗК: підписаний президентом закон про азартні ігри не може бути реалізований

12.08.2020, 09:19
НАЗК: підписаний президентом закон про азартні ігри не може бути реалізований - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Дія закону про азартні ігри призведе до появи корупційних схем при отриманні дозвільних документів, зробивши неможливою чесну конкуренцію у сфері азартних ігор. Про це заявило Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) в листі до президента Володимира Зеленського.

"Не дивлячись на те, що цей документ спрямований на зменшення корупції, він містить корупційні ризики і фактично не може бути реалізований, оскільки його положення суперечать один одному", - підкреслили у відомстві.

Відзначається, що НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроекту, виявивши більше двох десятків істотних корупційних ризиків, серед яких:

процедура формування складу комісії з регулювання азартних ігор і лотерей суперечить Конституції, а необхідну кількість її членів для прийняття рішень чітко не визначено;

широкі дискреційні повноваження комісії (можливість діяти на свій розсуд) при визначенні переліку суб'єктів господарювання, які будуть здійснювати сертифікацію та інспектування грального обладнання, можуть призвести до суб'єктивних рішень її членів і формування корупційних практик;

введення нових дозволів без внесення змін до закону України "Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності" може призвести до зловживань під час здійснення державного нагляду;

підстави для отримання та анулювання ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор чітко не визначені. Тому комісія зможе зловживати повноваженнями і надавати ліцензії обраним підприємствам;

процедура внесення плати за видачу ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор є суперечливою, оскільки передбачає два варіанти її внесення, що виключають одна одну. Застосовуючи ці взаємовиключні норми на свій розсуд, комісія зможе "підігравати" потрібним учасникам ринку.

У НАЗК додали, що підписаний закон не може бути реалізований, враховуючи наявність у його тексті двох взаємовиключних положень:

в одному положенні йдеться, що кандидатури для призначення на посади голови та членів комісії з регулювання азартних ігор і лотерей на розгляд Кабінету міністрів вносить прем'єр-міністр;

інше положення визначає, що відповідні кандидатури на розгляд Кабінету міністрів вносяться комісією з питань вищого корпусу державної служби за результатами проведення конкурсу.

"НАЗК сподівається, що президент ініціює зміни, які дозволять усунути зазначені корупційні ризики і зробити закон можливим для виконання", - йдеться в повідомленні агентства.

Читайте також: Закон про гральний бізнес прийнятий (майже). Де з'являться казино, автомати і як тепер грати онлайн

  • Президент Володимир Зеленський 11 серпня підписав законопроект №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор". У законопроекті виявлені суперечності і до його тексту в останній момент були внесені неузгоджені правки.
  • Розробкою законопроекту про гральний бізнес займався Борис Баум, колишній топ-менеджер російської VS Energy і великої мережі готелів Premier.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина