RU

"Найглибша рецесія". Всесвітній банк погіршив прогноз щодо світового ВВП

09.06.2020, 10:15
Ілюстрація: pixabay.com

У 2020 році глобальна економіка скоротиться на 5,2% через пандемію COVID-19. Про це йдеться в доповіді Світового банку, оприлюдненій у понеділок, 8 червня.

Як наголошується в доповіді, пандемія коронавірусу і карантинні заходи, запроваджені для її стримування, стали різким і масштабним шоком для світової економіки, зануривши її у глибоку рецесію.

За прогнозами СБ, цього року світова економіка скоротиться на 5,2%.

"Це буде означати найглибшу рецесію із часів Другої світової війни", - сказано в доповіді.

Крім того СБ прогнозує суттєве зниження показників виробництва на душу населення, яке відчує найбільша кількість країн за період із 1870 року.

Доходи на душу населення, як очікується, знизяться цього року на 3,6% - "і це спричинить для мільйонів людей сильну бідність".

При цьому падіння розвинених економік досягне до кінця нинішнього року 7%. А країни з ринками, що розвиваються, втратять близько 2,5% ВВП. У той же час, наголошується в доповіді, загальний показник доходів на душу населення зменшиться на 3,6%.

"Це надзвичайно протверезний прогноз: дуже ймовірно, що нинішня криза залишить глибокі шрами і стане причиною великих загальносвітових проблем. Після цього світова спільнота повинна об'єднати зусилля, щоб знайти способи для більш швидкого і стійкого пожвавлення економіки і не допустити подальшого зростання масштабів бідності і безробіття", – сказала віце-президент СБ Джейла Пазарбашиоглу.

Базовий прогноз СБ розрахований на припущеннях, що спад пандемії буде достатнім для скасування обмежувальних заходів у країнах з розвиненою економікою до середини року. В цих умовах світовий ВВП зросте на 4,2% в 2021 році, зростання в країнах із розвиненою економікою складе 3,9%, а у EM і DE - 4,6%.

При цьому експерти організації зазначають, що цей прогноз супроводжується "крайньою невизначеністю", зокрема ризику затягування пандемії.

"Якщо події будуть розвиватися за песимістичним сценарієм, то цього року на світову економіку може очікувати падіння на 8%, а потім, у 2021 році, - мляве відновне зростання, трохи більше ніж на 1%", - відзначається в огляді.

  • У січневому огляді Світовий банк прогнозував зростання світової економіки в 2020 році на 2,5%.
  • Згідно з оновленим макропрогнозом Мінекономіки, падіння ВВП України в 2020 році складе 4,8%. За даними Мінекономіки, скорочення ВВП України в січні-квітні склало 5%.

Читайте російською: "Глубочайшая рецессия". Всемирный банк ухудшил прогноз по мировому ВВП

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини