RU

Найбільші енергокомпанії Європи оштрафовано на 1,1 млрд. євро

08.07.2009, 15:58

Антимонопольні регулюючі органи Євросоюзу у середу оштрафували енергетичні компанії E. ON і GDF Suez на 1,1 мільярда євро за порушення закону ЄС про лібералізацію ринку газу.

За інформацією "Reuters", кожна з компаній була оштрафована на 553 мільйона євро за розподіл у 1975 році ринків продажу російського газу, що проходить газопроводом MEGAL, яким компанії володіють спільно. Німецька E. ON і французька GDF Suez домовилися не продавати газ, що поставляється цим газопроводом, на ринках один одного, встановили європейські регулятори.

"Вони зберегли домовленість про розподіл ринків після лібералізації європейського газового ринку і припинили слідувати їй лише у 2005 році", - йдеться у повідомленні Єврокомісії.

GDF Suez заявила, що не згодна з рішенням Єврокомісії і домагатиметься його перегляду. У вівторок таку ж заяву зробила E. ON.

E. ON - найбільша енергетична компанія Європи за рівнем виручки, а GDF Suez - друга за цим показником. Показник EBIT для E. ON в першому кварталі становив 3,1 мільярди євро, а EBITDA GDF Suez становила 5,3 мільярдів євро.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини