RU

Навколо LNG-терміналу йде велика геополітична гра, - Каськів

11.05.2012, 15:56
Навколо LNG-терміналу йде велика геополітична гра, - Каськів - Фото
Владислав Каськів
Постанова Кабінету міністрів України, якою буде зафіксовано техніко-економічне обгрунтування національного проекту LNG-термінал, очікується протягом кількох тижнів. Про це заявив сьогодні на прес-конференції голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.

"Проект рішення уряду, яким буде зафіксовано ТЕО, готовий. Я думаю, в найближчі декілька тижнів він буде розглянутий урядом, і думаю, рішення буде позитивним, тому що ведеться серйозна робота з Міненерго", - зазначив Каськів, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Чиновник визнав, що в ході реалізації проекту виникла затримка. "Якби ви знали, з якою кількістю проблем і перешкод потрібно зіткнутися для реалізації цього проекту, то ви, напевно, зрозуміли б, чому є це зволікання. Відставання зараз невелике, десь три місяці від плану", - сказав Каськів.

Разом з тим, Каськів запевнив, що в ході роботи над проектом був оптимізований сам шлях його реалізації. "Для реалізації цього проекту ключове питання - ресурси, поставки газу. На старті цієї світлої і красивої ідеї ми недооцінили цю проблему. Нам здавалося очевидним: потрібно просто побудувати завод з прийому газу, і альтернативний газ сам потече в Україну. Але тут велика політика, і тут питання навіть не в грошах, а в самому факті того, що Україна стає державою з альтернативними джерелами поставок. Йде велика геополітична гра", - сказав він.

Каськів підкреслив, що на даному етапі Держагентству вдається ефективно долати всі перешкоди. "Я ніяких проблем тут поки не бачу. Важливо, що є підтримка з боку президента, найвища. Він особисто веде переговори в ході зустрічей із цього проекту", - розповів він.

Відповідаючи на питання журналістів, чи немає яких-небудь домовленостей про співпрацю по LNG-терміналу з українськими бізнесменами, зокрема, з Дмитром Фірташем, Каськів сказав: "Якби хтось з українських підприємців був зацікавлений в інвестуванні в цей процес, я думаю, що це варто було б вітати. Але жодних домовленостей, на жаль, на сьогодні, і навіть переговорів ні з ким з українських капіталістів не велося ".

Нагадаємо, українська влада розраховує, що після завершення будівництва першої черги LNG-терміналу - до кінця 2014 року - Україна зможе отримувати зріджений газ в обсязі до 2 млрд. кубометрів на рік з доведенням через рік цього показника до 5 млрд. кубометрів, а в перспективі - до 10 млрд. Це, на думку українських чиновників, зменшить залежність від російського газу.

Вартість будівництва LNG-терміналу складе 846 млн. євро. Фінансування будівництва здійснюватиметься за наступним принципом: 30% від загальної вартості складуть кошти консорціуму, в який увійде Україна, а 70% - за рахунок позикових коштів (кредитів, облігацій і т.д. т.п.).

30 січня 2012  року компанія SOCOIN завершила розробку ТЕО національного проекту LNG-термінал.

Досьє на Владислава Каськіва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини