RU

Науковці придумали як друкувати кістку відразу всередині людини: відео

05.03.2021, 20:20
Науковці придумали як друкувати кістку відразу всередині людини: відео - Фото
Фото: Unsplash

Науковці з Університету Нового Південного Уельса (UNSW) представили рішення, що дозволяє друкувати кістки з використанням живих клітин і без використання агресивних хімікатів безпосередньо всередині тіла пацієнта. Дослідження було  опубліковане в журналі Advanced Functional Materials.

Сьогодні кращим і найбільш перевіреним методом заміни кістки є аутотрансплантат, під час якого частина власної кістки пацієнта береться з іншої частини тіла і пересаджується на те місце, де потрібна нова кістка. Цей метод має високий відсоток відмов і обмеження на кількість кісткової тканини, яку може бути вилучено.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Нова технологія працює наступним чином: спеціально розроблений матеріал поміщають у желатинову ванну (для імітації людського тіла) і, викликаючи хімічну реакцію, перетворюють пасту в пористу структуру, схожу на справжню кістку, яку вона замінює.

"Це дійсно перший приклад інтеграції керамічних матеріалів, що імітують багато аспектів природної кістки з живими клітинами", – говорить дослідник проєкту Кріс Кіліан. "Це дійсно відкриває можливість надрукувати кістку пацієнта безпосередньо всередині порожнини".

Варто зазначити, що вчені в своїй роботі використовували стандартний 3D-принтер Hyrel 3D Engine HR зі спеціально розробленою насадкою.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини