RU

Нацкомісія з енергетики затвердила нову методику RAB-тарифів для обленерго

26.08.2020, 16:46
Нацкомісія з енергетики затвердила нову методику RAB-тарифів для обленерго - Фото
Фото: depositphotos.com

Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила нову методику стимулюючого тарифоутворення для операторів системи розподілу (RAB-регулювання). Про це  повідомляє прес-служба НКРЕКП.

Методика передбачає ставку прибутковості 16,74% на нову базу активів і ставку прибутковості 3% на стару базу активів. При цьому, 50% коштів, що є доходами на стару базу активів, обов'язково мають бути реінвестовані в модернізацію мереж операторів систем розподілу, йдеться в повідомленні.

Читайте також: Яким має бути RAB-тариф для обленерго, або як не зробити олігархів багатшими

Згідно із затвердженою методикою, втрати електроенергії в мережах операторів мають знижуватися як мінімум на 1% на першому класі напруги і на 3,5% на другому класі напруги щорічно.

Показник SAIDI (середня тривалість перерв у поставках електроенергії) має знижуватися рівномірно протягом 13 років із 466 до 150 хвилин у містах та з 960 до 300 хвилин у сільській місцевості.

"Ринкова ставка прибутковості на нову базу активів створює нові можливості операторам систем розподілу для залучення інвестицій через нові інструменти на ринках капіталу. Таким чином з'являються нові джерела фінансування модернізації та розвитку електромереж", - йдеться в повідомленні НКРЕКП.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини