RU

Нацкомфінпослуг пропонує владі припинити діяльність МММ-2011

18.05.2012, 16:46
Нацкомфінпослуг пропонує владі припинити діяльність МММ-2011 - Фото
bbb2d7ee0eb8fa5fe6477ae4560988f2.jpg
Національна комісії з регулювання ринків фінансових послуг України пропонує встановити кримінальну відповідальність за створення, експлуатацію або сприяння розвитку "фінансових пірамід". Про це йдеться в листі голови комісії Андрія Стасевського до прем'єр-міністра України Миколі Азарову  щодо запобігання функціонування "фінансових пірамід".

Як повідомляє прес-служба Нацкомфінпослуг, в тексті листа зазначається, що відповідно до частини першої статті 1 закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" фінансовою установою є юридична особа, яка, відповідно до закону, надає одну чи декілька фінпослуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, і внесених до відповідного реєстру в установленому законом порядку.

На сьогодні до Державного реєстру фінансових установ будь-яка інформація про так званий МММ-2011 не вносилася і статус фінансової установи дана організація не отримувала, як і ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових послуг, відзначається в листі.

Таким чином, у Нацкомфінпослуг відсутні повноваження щодо здійснення нагляду за діяльністю МММ-2011. У той же час, відзначає голова комісії, в діяльності організаторів проекту МММ-2011 містяться ознаки скоєння злочину, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу Україні "шахрайство", віднесеного до підслідності органів внутрішніх справ.

При цьому, наголошується в листі, Закон "Про захист прав споживачів" вже визначає поняття пірамідальної схеми ("фінансової піраміди") і встановлює заборону її створення, експлуатації та сприяння розвитку.

В Нацкомфінпослуг також підкреслюють, що діяльність МММ-2011 активно рекламується в Україні. Комісія зазначає, що відповідно до частини першої статті 24 Закону "Про рекламу" реклама послуг (банківських, страхових, інвестиційних тощо), пов'язаних із залученням коштів населення, або осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності спеціального дозволу, ліцензії , що підтверджує право на таку діяльність. Така реклама повинна містити номер дозволу, ліцензії, дату їх видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл або ліцензію.

"Діяльність пірамідальних схем відбувається шляхом залучення коштів населення, але, як зазначалося раніше, така діяльність є незаконною і не може ліцензуватися або передбачати отримання спеціального дозволу. Тому, відповідно до вимог статті 24 Закону "Про рекламу", реклама пірамідальних схем не може здійснюватися" - кажуть в Нацкомфінпослуг.

В цілому, на думку комісії, органи державної влади на сьогодні мають всі необхідні повноваження для припинення реклами "фінансових пірамід" в Україні.

З метою вжиття заходів для запобігання функціонування на території України "фінансових пірамід", інших сумнівних схем, які можуть привести до присвоєння коштів громадян, Нацкомфінпослуг пропонує: 1) доручити Міністерству юстиції внести зміну в законодавство в частині встановлення кримінальної відповідальності за створення, використання або сприяння розвитку пірамідальних схем, 2) доручити Міністерству внутрішніх справ України провести слідчі дії щодо організаторів "фінансової піраміди" МММ-2011, 3) посилити контроль Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів за дотриманням законодавства про рекламу з метою припинення реклами "фінансових пірамід" в Україні, 4) доручити Державній інспекції України з питань захисту прав споживачів та Державному комітету телебачення і радіомовлення України здійснити виробництво та розповсюдження соціальної реклами, спрямованої на підвищення фінансової грамотності населення і його захисту від вкладення коштів у "фінансові піраміди", 5) доручити Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, опрацювати питання про внесення змін до Закону "Про телекомунікації" щодо обмеження доступу абонентів до ресурсів, через які здійснюється поширення інформації про діяльність "фінансових пірамід".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини