RU

Національна академія аграрних наук не зареєструвала третину своїх земель

05.08.2020, 12:47
Національна академія аграрних наук не зареєструвала третину своїх земель - Фото
Фото: прес-служба Укравтодору

У користуванні Національної академії аграрних наук (НААН) України на початок року було 465 000 га земель, але до Державного земельного кадастру внесено дані тільки про 320 000 га (69%). Дані про 145 000 відсутні. Такі дані аудиту Рахункової палати.

За даними відомства, в НААН України не проводять належного обліку земель, що знаходяться в користуванні. Тому є загроза втратити частину з них.

З 2017 року, коли було проведено попередній аудит, НААН так і не провела інвентаризацію об'єктів нерухомості, включаючи земельні ділянки, надані їй і її підприємствам, установам, організаціям у постійне користування.

У користуванні державних підприємств Академії знаходиться 336 тис. га сільськогосподарських угідь. Урожайність основних сільськогосподарських культур на цих підприємствах значно нижче, ніж в середньому по Україні.

Через це недоотримано майже 1,5 млрд грн в 2018 році і 1,3 млрд грн в 2019-му чистого доходу (виручки) від реалізації продукції. При реалізації вирощеної продукції не враховувалися тенденції ринку, що спричинило недоотримання 883 млн грн виручки.

Рахункова палата звертає увагу на численні порушення співробітників НААН в сфері управління нерухомістю.

"Так, держава фактично втратила права на 11,2 га земельних ділянок чотирьох наукових установ в Києві та Одесі, які Національна академія аграрних наук отримала в безстрокове безоплатне користування для дослідницьких і навчальних цілей.

НААН дала згоду на будівництво житлових будинків/комплексів, зміну цільового призначення земельних ділянок, а в подальшому погодила договори про будівництво на вказаних землях", - наголошується в повідомленні Рахункової палати.

  • Інвентаризацію сільськогосподарських земель державної власності завершать на два місяці пізніше - до 21 вересня 2020 року через пандемію коронавірусу і карантинні обмеження.
  • Уряд має намір урізати витрати державного бюджету, передбачені на проведення інвентаризації земель для наповнення Державного кадастру.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини